Виставка архівних документів «Державній службі України – 100 років»

Друк

 

Інститут державної служби започатковано в Україні за часів Гетьманату Павла Скоропадського. Уряд впровадив низку системних законів, які вперше в історії України на законодавчому рівні закріплювали основу інституту державної служби. Головне місце серед них посідала Постанова Ради Міністрів Української Держави про урочисту обітницю урядників і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі від 30 травня 1918 р. Складання урочистої обітниці не носило лише символічного значення, вона була обов’язковою умовою набуття статусу державного службовця.

“Обіцяю та заприсягаюсь бути завжди вірним Українській Державі, як своїй Батьківщині, охороняти інтереси держави і всіма силами допомагати її славі та розквіту, не жалкуючи навіть життя свого”.

7 травня 2018 р. в будинку Верховної Ради України відбулося відкриття експозиції “100-річчя державної служби України”. Виставка, підготовлена Державним архівом Миколаївської області, є складовою низки заходів, націлених на належне виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 298-р «Про відзначення 100-річчя запровадження державної служби» та відповідного Плану заходів Миколаївської облдержадміністрації. На 65 слайдах представлено документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та Управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного, Державної наукової архівної бібліотеки (м. Київ) і Державного архіву Миколаївської області.

 

 

 

Пошук