Документи з обліку збитків, вчинених нацистами на Миколаївщині під час Другої світової війни

Print

У серпні 1941 року Миколаївську область було окуповано нацистськими військами. Майже три роки на території області панував «новий порядок», запроваджений нацистською Німеччиною та фашистською Румунією. Мирне населення Миколаївщини зазнало значних втрат, величезних збитків було завдано господарству області.

4 квітня 1944 р. Миколаївщина була звільнена від окупантів і розпочалася робота з обліку збитків, завданих нацистами на Миколаївщині та відновлення господарства. Постановоювиконавчого комітету Миколаївської обласної Ради депутатів трудящих від 15 березня 1944 року № 43 «Про створення обласної комісії з обліку втрат та збитків, завданих німецько-фашистськими загарбниками і їх спільниками державним, кооперативним та громадським підприємствам, установам та організаціям, а також колгоспам»  була створена Миколаївська обласна комісія зі сприяння в роботі Надзвичайної державної комісії з встановлення і розслідування злодіянь, вчинених німецько-фашистськими загарбниками і їх спільниками, і завданих ними збитків громадянам, колгоспам, громадським організаціям, державним підприємствам і установам СРСР. На 06 грудня 1944 р. комісією було складено 969 актів з обліку збитків, вчинених колгоспам Миколаївської області нацистськими окупантами та їх спільниками, збитки склали більш ніж 12 мільярдів крб.

Документи з відомостями про діяльність комісії, дані щодо обліку збитків та злодіянь, акти з обліку збитків знаходяться у документах фонду Р-1894 «Миколаївська обласна комісія зі сприяння в роботі Надзвичайної державної комісії з встановлення і розслідування злодіянь, вчинених німецько-фашистськими загарбниками і їх спільниками, і завданих ними збитків громадянам, колгоспам, громадським організаціям, державним підприємствам і установам СРСР», колекції фотодокументів державного архіву Миколаївської області.

Відомості про збитки, завдані нацистами Миколаївщині під час Другої світової війни,зберігаються також у документах фондів: Р-992 «Миколаївська обласна Рада народних депутатів», Р-1002 «Архівний відділ управління виконавчого комітету Миколаївської обласної Ради народних депутатів», Р-2764 «Миколаївське обласне управління сільського господарства», Р-2792 «Миколаївський обласний відділ у справах культурно-освітніх установ», фондах колгоспів, підприємств, організацій та освітніх установ Миколаївщини.

 

Пошук