Спортивні досягнення Миколаївщини

Друк

Миколаївщина славиться своїми спортсменами.

Миколаївські волейболістки спортивного товариства «Спартак» у 1950 році стали переможцями першості УРСР з волейболу у другій групі.

Миколаївський футбольний клуб «Суднобудівник» у 1969 році переміг команду вищої ліги – московське «Торпедо» - у розіграші «Кубку СРСР» з футболу і грав у півфіналі розіграшу кубку, де поступився львівським «Карпатам».

У 1974 році миколаївський «Суднобудівник» став чемпіоном України з футболу.

Баскетбольна команда Миколаївського кораблебудівного інституту у 1976-1977 роках грала у вищій лізі чемпіонату СРСР з баскетболу.

Значних успіхів досягли спортсмени Миколаївської кінноспортивної школи. Вони неодноразово ставали чемпіонами СРСР та володарями «Кубку СРСР». Тільки за перші двадцять років існування цієї школи спортсмени на різних змаганнях завоювали близько 500 медалей, з них половина – золоті, а Віктор Погановський став заслуженим майстром спорту СРСР, чемпіоном Олімпійських ігор у Москві в 1980 році.

У м. Вознесенськ Миколаївської області був розвинутий такий вид спорту, як мотобол.

У 1987-1988 роках яхта «Ікар» під командуванням капітана Бориса Немирова здійснила кругосвітнє плавання. Рішенням Миколаївського міськвиконкому від 22 липня 1988 року № 252 Борису Немирову було присвоєно звання «Почесний громадянин м. Миколаїв».

Відомі на Миколаївщині такі спортсмени: Антоніна Пустовіт – майстер спорту СРСР міжнародного класу з академічної греблі, яка завоювала срібну медаль на Олімпіаді у Москві в 1980 році; Юрій Нікітін – олімпійський чемпіон 2004 року зі стрибків на батуті; Ольга Харлан – заслужений майстер спорту з фехтування, олімпійська чемпіонка 2008 року, шестиразова чемпіонка світу, восьмиразова чемпіонка Європи та ін.

 

Пошук