Професійні школи на Миколаївщині

Друк

Після 1917 року на території Миколаївщини виникла мережа навчальних закладів різного рівня з підготовки фахівців для окремих галузей народного господарства. Кваліфікація випускників, терміни і форми навчання визначалися відповідними міністерствами і відомствами, а також місцевими органами управління, яким вони підпорядковувались.

Миколаївська будівельно-керамічна професійна школа була створена у серпні 1924 року на базі Миколаївської художньо-образотворчої професійної школи. Перебувала у віданні Миколаївської окружної інспектури народної освіти. Готувала техніків-будівельників і спеціалістів у галузі кераміки. Ліквідована у 1929 році.

         Школа фабрично-заводського навчання № 6 Миколаївського обласного управління трудових резервів організована у травні 1944 року. Готувала спеціалістів для Миколаївського морського порту та роботи на суднах. У жовтні 1945 року, згідно з наказом Головного управління трудових резервів при Раді Народних комісарів СРСР, школа перейшла на підготовку спеціалістів для роботи на суднах та була перейменована у Миколаївську школу морехідного навчання № 6. У січні 1949 р. на підставі наказу Міністерства морського флоту СРСР була перейменована на Миколаївську морехідну школу. 1957 року перейшла у відання Чорноморського державного морського пароплавства. У 1967 році постановою Ради Міністрів УРСР від 15 травня 1967 р. № 300 школі присвоєно ім’я Героя Радянського Союзу К. Ф. Ольшанського.

         Миколаївська однорічна школа рахівників і бухгалтерів була створена 1953 року відповідно до наказу Міністерства сільського господарства УРСР, ліквідована 1956 року. Наступного року була створена знов як Миколаївська однорічна сільськогосподарська школа, підпорядковувалась Міністерству сільського господарства УРСР, готувала бухгалтерів для колгоспів області. Ліквідована 1965 року.

         Школа фабрично-заводського навчання станції Миколаїв Катеринославської залізниці була організована 1930 року, базою школи було паровозне депо станції Миколаїв та навчально-матеріальна частина залізничного технікуму, була зачинена 1935 року.

 

Анонси

Пошук

Посилання

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер