Аптечна справа на Миколаївщині

Друк

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

На виставці представлено документи фондів «Миколаївська міська управа» (ф. 216), «Канцелярія Миколаївського військового губернатора» (ф. 230), «Канцелярія Миколаївського градоначальника» (ф. 229), «Миколаївський губернський відділ охорони здоров’я» (ф. Р-76), «Миколаївське окружне аптекоуправління» (ф. Р-109), «Аптечне управління виконкому Миколаївської обласної Ради народних депутатів» (ф. Р-4264) з відомостями про відкриття та функціонування аптек на території сучасної Миколаївщини.

{gallery}/new_presentation/2021/apteka/1{/gallery}

Детальніше...
 

Діяльність Миколаївського міського комісаріату продовольства (1919 рік)

Друк

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

         На виставці представлено документи фонду «Миколаївський міський комітет продовольства» (ф. Р-2235, 7 од. зб.).

Миколаївський міський комісаріат продовольства (комісаріат продовольства Ради робітничих депутатів м. Миколаїв) було створено в березні 1919 року після проголошення у м. Миколаїв радянської влади. Комісаріат відав заготівлею та постачанням продовольства населенню.

У серпні 1919 року Миколаївський міський комісаріат продовольства  припинив існування через вигнання з міста більшовиків військовими підрозділами Добровольчої  армії.

{gallery}/new_presentation/2021/prodkom/1{/gallery}

{gallery}/new_presentation/2021/prodkom/2{/gallery}

 

Діяльність Миколаївського відділення «Торгзін»

Друк

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

«Торгзін» – спеціальна контора для торгівлі з іноземцями в СРСР, створена влітку 1930 р. при Наркоматі торгівлі. Назва «Торгзін», щт походить від слів «торгівля з іноземцями», була поширена в повсякденному спілкуванні населення, у пресі та офіціальних органах влади 1930-х рр. Контора мала розгалужену мережу магазинів закритого типу, в яких торгували коштовними та дефіцитними товарами. У січні 1931 р. контора була перетворена на Всесоюзне об’єднання для торгівлі з іноземцями «Торгзін» та крайові, республіканські та обласні контори і відділення. В УСРР діяла Всеукраїнська контора «Торгзін» з обласними відділами. Восени 1931 р. «Торгзін» став відкритим для радянських людей, котрі могли придбати товари за ювелірні вироби, золото, золоті монети та валютні іноземні перекази. Під час Голодомору 1932-1933 рр. населення обмінювало у «Торгзіні» коштовності на продукти харчування. У портових містах при «Торгзіні» працювали шипчандлерства для обслуговування моряків – іноземних та радянських, які прибували із закордонного плавання. Скасування карткової системи на хліб та інші продовольчі товари 1935 р. зменшило попит населення на продовольство у магазинах «Торгзіна». У травні 1934 р. РНК СРСР заборонила «Торгзіну» здійснювати всі торгові операції в магазинах з 01 січня 1936 року . Наприкінці 1935 р. призупинився прийом золота від населення в обмін на товари, а з лютого 1936 р. Всесоюзне об’єднання «Торгзін» припинило існування. (Марочко В.І.ТОРГЗІН [Електронний ресурс: http://www.history.org.ua/?termin=Torhzin)])

          Миколаївське відділення (філія) «Торгзін» утворене восени 1930 р. Підпорядковувалось Одеській обласній конторі «Торгзін», з грудня 1931 р. – Всеукраїнській конторі. Ліквідоване 1936 р.

{gallery}/new_presentation/2021/torgizin/1{/gallery}

Детальніше...
 

Торгівельна справа на Миколаївщині у 1923-1930 рр.

Друк

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

На виставці представлено документи фондів «Миколаївський окружний виконавчий комітет Ради робітничих, селянських і червоноармійських депутатів» (ф. Р-161), «Виконком Снігурівської районної Ради народних депутатів» (ф. Р-1554), «Виконком Лисогірської районної Ради депутатів трудящих» (ф. Р-2203), «Виконком Березнегуватської районної ради народних депутатів» (ф. Р-1053), «Виконком Баштанської районної Ради народних депутатів» (ф. Р-939), «Миколаївський окружний комітет КП(б)У» (ф. П-1), Первомайський окружний відділ торгівлі (ф. Р-2254) з відомостями про внутрішню торгівлю на території Миколаївської та Первомайської округ у 1923-1930 роках.

{gallery}/new_presentation/2021/torg/1{/gallery}

Детальніше...
 

Медично-лікувальна справа на Миколаївщині у 1920-1923 рр.

Друк

На виставці представлено документи фондів «Миколаївський губернський відділ охорони здоров’я» (ф. Р-76), Миколаївський повітовий відділ охорони здоров’я» (ф. Р-77), «Вознесенський повітовий відділ охорони здоров’я» (ф. Р-68) за 1920-1923 рр., котрі розповідають про створення та діяльність медично-лікувальних установ у м. Миколаїв та населених пунктах Вознесенського, Миколаївського та Херсонського повітів.

Детальніше...
 
Більше статтей...


Сторінка 1 з 33

Анонси

Пошук

Посилання

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер