До 205-річчя затвердження першого герба Миколаєва

Друк

Мельник Марина Олександрівна
Начальник відділу інформації та
та використання документів
Держархіву Миколаївської області

27 серпня (за ст. стилем) 1789 року губернатор Новоросійського краю, генерал-фельдмаршал, світлійший князь Григорій Олександрович Потьомкін підписав указ про найменування нової верфи на місці злиття річок Південний буг та Інгул "містом Миколаїв". Найменоване на честь переможного штурму Очаківської фортеці 6 грудня 1788 року, в день тезоіменитства Святого Миколая Мерлікійського, покровителя моряків, місто будувалось як "майбутнє грандіозне адміралтейство - гніздо нового російського Чорноморського флоту".

Герба Миколаєва
Перший герб новоствореного міста був затверджений імператором Олександром І-м 7 жовтня 1803 року, його описання закріплено у "Повному зібранні законів Російської імперії". Герб являв собою трикольоровий щит, розділений від середини зверху до кутів знизу. Чорний трикутник у центрі означав родючість землі, благодатність краю для життя людини; у центрі трикутника зображений рівностронній золотий хрест, облямований променями, який розміщено над срібною кадильницею. Зліва на блакитному полі, котрий символізує води рік, зображена архієрейська митра; зліва на жовтому полі, що означає безкрайні піски, розташовано архієрейський посох - символ мудрості та знань. Саме митра і посох - атрибути архієрейської влади - нагадують про покровителя міста Святого Миколая.

У другій половині ХІХ століття були вдосконалені правила герботворення гербів, у тому числі міських. Тому 16 березня 1883 року було затвердено новий герб Миколаєва, про історію та описання якого можна дізнатись, ознайомившись із статтею "До 125-річчя затвердження другого герба Миколаєва" у рубриці "Публікації на сайті".

 

Анонси

Пошук

Посилання

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер