Заходи, що відбулися за участю держархіву Миколаївської області, у жовтні 2010 р.

Друк

Заходи, що відбулися за участю держархіву Миколаївської області, у жовтні 2010 р.:

29 жовтня 2010 року на базі Державного архіву Миколаївської області проведено семінар за темою: «Архівна справа та діловодство на сучасному етапі», в ході якого розглянуто такі питання:
- основні принципи побудови індивідуальних номенклатур справ та формування справ поточного діловодства;
- підготовка закінчених діловодством справ для подальшого зберігання і використання в архівах підприємств, установ і організацій;
- забезпечення збереженості документів, передача їх на державне зберігання;
- порядок заповнення паспортів архівних підрозділів установ, організацій, підприємств.

Відкрила семінар директор держархіву області, кандидат історичних наук Л.Л. Левченко коротким екскурсом в історію заснування та діяльності архівних установ на Миколаївщині, звернула увагу присутніх на тенденцію поступового розвитку архівної справи та запропонувала ознайомитись з проектами нормативних актів архівного законодавства, розміщених на сайті Держкомархіву України.

Під час практичного заняття з учасниками семінару відпрацьовано порядок заповнення паспорту архівного підрозділу, проведено «круглий стіл» за темою: Функціональний чи структурний принцип побудови номенклатури та доречність їх поєднання в умовах сучасного справочинства.

У роботі семінару взяли участь працівники установ обласного рівня, зокрема таких галузей і напрямів: культури, освіти, соціального захисту і страхування населення, промисловості, сільського господарства, органів податкової адміністрації. Всього до роботи семінару було залучено 23 особи.

З метою методичної допомоги та за результатами роботи учасникам семінару в електронному виді надані документи та розпорядчі акти стосовно організації роботи на місцях відповідно до вимог архівного законодавства, у т.ч. роз’яснення Державної податкової адміністрації України та Державного комітету архівів України про вилучення для знищення первинних бухгалтерських документів, що не були перевірені державними податковими органами, Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення порядку та строків зберігання деяких категорій документів», Пам’ятку щодо порядку складання паспорту архівного підрозділу установи, організації та підприємства, що є джерелом комплектування державного архіву. Для учасників семінару проведено ознайомлювальну екскурсію в держархіві області.

 

Анонси

Пошук

Посилання

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер