Відбулось підсумкове засідання колегії

Друк

         4 березня 2021 року у державному архіві Миколаївської області відбулось підсумкове засідання колегії за участі Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова, заступника Голови Державної архівної служби України Лариси Левченко та заступника Голови Миколаївської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (СОТО) Романа Пашнєва. У роботі колегії взяв участь голова науково-експертної ради з представників громадськості при державному архіві Миколаївської області, депутат Миколаївської обласної ради Євген Горбуров.

Із вступним словом до архівістів Миколаївщини, які долучились до колегії  у зумконференції, звернувся Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, який наголосив на пріоритетних напрямах роботи архівних установ України у 2021 році: реорганізації та налагодженні роботи місцевих державних архівних установ та архівних установ місцевого самоврядування, інтенсифікації роботи з оцифрування документів Національного архівного фонду та подальшого їх розміщення у відкритому доступі на веб-сайтах архівів.

Заступник Голови Державної архівної служби України Лариса Левченко підкреслила здобутки державного архіву Миколаївської області у напрямах оцифрування довідкового апарату та документів Національного архівного фонду, публікації історичних джерел і архівних довідників, створення баз даних; висвітлила позицію Укрдержархіву щодо реорганізації архівних установ низової ланки в умовах адміністративно-територіальних змін та реформування органів влади.

Заступник Голови облдержадміністрації Роман Пашнєв наголосив, що перехід на повний електронний документообіг є перспективою найближчих двох-трьох років, розповів про проєкти Міністерства цифрової трансформації України, висвітлив плани Миколаївської облдержадміністрації щодо співпраці з Мінцифрою.

В.о. директора державного архіву Миколаївської області Наталія Колесник виступила з доповіддю «Про підсумки роботи архівних установ Миколаївської області у 2020 році та пріоритети на 2021 рік»

У доповіді наголошено на зміні архівної мережі області в зв’язку з адміністративно-територіальною реформою, що призвела до укрупнення архівних відділів. На сьогодні в області створено чотири укрупнених архівних відділи з відокремленими підрозділами (секторами) та віддаленими робочими місцями у колишніх районних центрах ліквідованих районів.

Голова науково-експертної ради з представників громадськості при державному архіві Миколаївської області Євген Горбуров звернув увагу на необхідність приділення уваги архівам в умовах адміністративно-територіальної реформи в напрямі забезпечення їх будівлями, фінансуванням та кадровим потенціалом.

В обговоренні взяли участь начальники архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та трудових архівів,  які розповідали про заходи вжиті ними, щодо налагодження роботи реорганізованих архівних установ у районах і сільських, селищних та міських територіальних громадах.

Колегією напрацьовано рішення в якому викладено завдання архівних установ області на 2021 рік.

Після завершення підсумкової колегії відбулося засідання науково-експертної ради з представників громадськості при державному архіві Миколаївської області на якому заслухано Звіт про використання бюджетних коштів у 2020 році. Доповідь представила начальник відділу фінансово-економічного та матеріально-технічного забезпечення держархіву області Олена Індикова.

 

Пошук