Перелік карток на осіб, які мешкали у м. Миколаїв у період окупації 1941-1944 років

Print

Державний архів Миколаївської області бере участь у проекті з оцифрування архівних документів, які дозволяють зберегти історичну пам’ять українського і єврейського народів за Угодою про співпрацю з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Меморіал Голокосту «Бабин Яр».

Даний проект передбачає проведення низки супутніх робіт, пов’язаних із збереженням архівної інформації, зокрема ремонту, а у деяких випадках і реставрації документів.

Наразі завдяки Благодійному фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» опрацьовується картотека осіб, які мешкали на території м. Миколаєва у період окупації 1941-1944 років. За фондовою належністю картотека відносяться до фонду № Р-1016 «Адресне бюро м. Миколаєва» і містить майже 200 тисяч карток. Уперше за цими картками укладаються переліки у машиночитанному форматі (в електронному вигляді). Дані структуровані за алфавітним принципом (за прізвищем особи), що істотно полегшить роботу дослідників, генеалогів, краєзнавців, студентів та всіх, хто цікавиться історією нашого краю.

Укладені переліки стануть основою для потенційного створення відповідної бази даних, яка поєднає дані електронної картотеки із цифровими копіями карток. Отже, розпочинаємо оприлюднення складених переліків і пропонуємо завершений розділ карток на літеру “А”, до якого внесено 6721 запис.

 

На шляху декомунізація обліку архівних документів

Print

15 грудня 2023 року відбулося засідання Комісії з контрою за наявністю, станом та розшуком документів Національного архівного фонду Державного архіву Миколаївської області, на якому обговорювалося питання щодо виявлення фондів, облік яких потребує декомунізації відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 05.10.2023 № 3541/5 «Про внесення зміни до Правил роботи архівних установ України щодо декомунізації обліку архівних документів». За результатами розгляду схвалено перелік архівних фондів органів влади, установ, організацій, структур та формувань окупаційної адміністрації нацистської Німеччини та її союзниці Румунії, що діяли на території м. Миколаїв та Миколаївської області у 1941-1944 роках. До переліку внесено 348 фондів (16404 справи); заплановано роботу щодо внесення змін до облікових документів фондів та на обкладинках справ із застосуванням індексу «Н». Робота щодо виявлення фондів органів влади, організацій, структур та формувань, що боролись за незалежність України у ХХ столітті (індекс «У») продовжується.

 

Нарада з начальниками архівних відділів

Print

24 листопада 2023 року Державний архів Миколаївської області провів нараду з начальникам архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад області (у форматі відео конференції).
Архівісти обговорили такі питання:
– підготовка до складання планів роботи державних архівних установ на 2024 рік і звітів за 2023 рік;
– організація роботи з місцевими судами загальної юрисдикції щодо архівної справи та діловодства;
– організація роботи із суцільного перевіряння наявності погосподарських книг, що зберігаються в органах місцевого самоврядування Миколаївської області;
– організація перевіряння наявності документів НАФ, а також документів тривалого (понад 10 років) зберігання, документів з кадрових питань (особового складу), в архівних установах, органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, установах, організаціях, підприємствах усіх форм власності на деокупованих територіях; у разі переміщення справ; ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

 

Засідання експертно-перевірної комісії

Print

17 листопада 2023 року відбулось чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Миколаївської області.
На засіданні розглянуто питання про:
– погодження проєктів положень про експертні комісії (7 установ), інструкції з діловодства (1 установа), номенклатури справ (14 установ), положення про архівний сектор (1 установа), 5 описів справ з кадрових питань (особового складу), 12 актів про вилучення для знищення документів, не віднесених до Національного архівного фонду установ, організацій, підприємств – джерел формування НАФ Миколаївської області;
– схвалення проєктів описів справ постійного зберігання (8 установ), 4 описи погосподарських книг;
– схвалення 12 удосконалених описів справ на документи, що перебувають на зберіганні у держархіві області.

 

До уваги користувачів Державного архіву Миколаївської області

Print

З 01 липня 2023 року завершено дію карантину та режиму надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією через COVID-19.

Інформуємо, що з 04 липня 2023 року у Державному архіві Миколаївської області скасовано обмеження карантину, які були запроваджено через пандемію COVID-19.

Повідомляємо, що держархів продовжує роботу з інформаційного забезпечення громадян за їх запитами та здійснює приймання, оброблення, виконання запитів соціально-правового, майнового і тематичного характеру.

Прийом відвідувачів у Столі довідок та видача відповідей на запити здійснюється у корпусі № 2 за адресою: м. Миколаїв, вул. Маріупольська, 1 за графіком: вівторок та четвер з 9-00 до 12-00 та з 13-00 до 16-00

Прийом у Столі довідок здійснюється з урахуванням обмежень, пов’язаних із введенням воєнного стану та можливістю забезпечення безпеки під час проведення прийомів.

У разі сигналу повітряної тривоги усім відвідувачам рекомендується скористатися найближчими до Державного архіву Миколаївської області укриттями, зазначеними у Плані розміщення і укриття населення м. Миколаєва в сховищах та найпростіших укриттях станом на 20.06.2023 р. (перелік оприлюднено на сайті управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради за посиланням: https://uprns.mkrada.gov.ua/?page_id=79)

Телефон для довідок: 0(0512) 37-44-55, 37-00-65
Адреса електронної пошти для направлення запитів: [email protected]

Просимо взяти до уваги, що у зв’язку із перебуванням Миколаївської міської територіальної громади Миколаївської області у переліку територій можливих бойових дій користувачі у читальних залах держархіву тимчасово не обслуговуються.

Режим роботи читальних залів державного архіву Миколаївської області коригується згідно із змінами до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309.

Разом до Перемоги!

 

Зміни у режимі роботи з 17 квітня 2023 року

Print

Шановні користувачі!

Раді повідомити про завершення капітального ремонту пошкодженої унаслідок бойових дій будівлі Державного архіву Миколаївської області (корпус № 2, вул. Маріупольська, 1).

Наразі добігають кінця санітарні роботи у відремонтованих приміщеннях: в архівосховищах (загальне знепилення архівних справ і стелажного обладнання), частині робочих приміщень та кабінетів.

Роботу з інформаційного забезпечення користувачів за їх запитами відновлюємо з 17 квітня 2023 року.

Держархів здійснює приймання, оброблення, виконання запитів соціально-правового, майнового і тематичного характеру.

Прийом відвідувачів у Столі довідок та видача відповідей на запити здійснюється у корпусі № 2 (вул. Маріупольська, 1) у вівторок та четвер: з 9-00 до 12-00 та з 13-00 до 15-00.

Телефон для довідок: (0512) 37-44-55, 37-00-65

Адреса електронної пошти для направлення запитів: [email protected]

Вирішення питання про відновлення роботи читальних залів державного архіву Миколаївської області переноситься до часу внесення змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.22 № 309.

Додатково повідомляємо, що у читальній залі держархіву (корпус № 2, вул. Маріупольська, 1) розпочато ремонтні роботи з ініціативи та активної участі колективу.

З повагою
адміністрація архіву

 

Підсумкове засідання колегії держархіву області

Print

7 березня 2023 року відбулося розширене засідання колегії держархіву області за участі начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад.

Головне питання - про підсумки роботи державних архівних установ області 2022 року та пріоритети на 2023 рік.

Архівісти області обговорили питання цілісності архівних споруд, збереженості документів як в архівах області так і в установах, організаціях та підприємствах області в умовах воєнного стану.

 

Наглядові провадження за кримінальними справами «Антирадянська діяльність та пропаганда»

Print

Державний архів Миколаївської області прийняв на державне зберігання колекцію «Наглядові провадження за кримінальними справами «Антирадянська діяльність та пропаганда» загальною кількістю 667 справ за 1938-1972 роки.

Колекцію сформовано спеціалістами держархіву області під час проведення експертизи цінності та науково-технічного опрацювання документів Апеляційного суду Миколаївської області. Даному комплексу присвоєно номер фонду Р-6342. До колекції увійшли наглядові провадження за кримінальними справами, копії ухвал Миколаївського обласного суду по спеціальних справах та судів вищого рівня.

Протягом 2022 року укладено алфавітний покажчик до наглядових проваджень, який також включено до колекції.

 

Хранителі документів

Print

У Державному архіві Миколаївської області зберігається майже півтора мільйона документів, фото-, аудіо- та відеоматеріалів. За час повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну у сховищах архіву в Миколаєві не втрачено жодного документа, архів ні на день не припиняв роботу. Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка Державного архіву Миколаївської області Наталія Колесник.

 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Next 
 •  End 
 • »


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Пошук