Зміни у режимі роботи з 17 квітня 2023 року

Друк

Шановні користувачі!

Раді повідомити про завершення капітального ремонту пошкодженої унаслідок бойових дій будівлі Державного архіву Миколаївської області (корпус № 2, вул. Маріупольська, 1).

Наразі добігають кінця санітарні роботи у відремонтованих приміщеннях: в архівосховищах (загальне знепилення архівних справ і стелажного обладнання), частині робочих приміщень та кабінетів.

Роботу з інформаційного забезпечення користувачів за їх запитами відновлюємо з 17 квітня 2023 року.

Держархів здійснює приймання, оброблення, виконання запитів соціально-правового, майнового і тематичного характеру.

Прийом відвідувачів у Столі довідок та видача відповідей на запити здійснюється у корпусі № 2 (вул. Маріупольська, 1) у вівторок та четвер: з 9-00 до 12-00 та з 13-00 до 15-00.

Телефон для довідок: (0512) 37-44-55, 37-00-65

Адреса електронної пошти для направлення запитів: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Вирішення питання про відновлення роботи читальних залів державного архіву Миколаївської області переноситься до часу внесення змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.22 № 309.

Додатково повідомляємо, що у читальній залі держархіву (корпус № 2, вул. Маріупольська, 1) розпочато ремонтні роботи з ініціативи та активної участі колективу.

З повагою
адміністрація архіву

 

Підсумкове засідання колегії держархіву області

Друк

7 березня 2023 року відбулося розширене засідання колегії держархіву області за участі начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад.

Головне питання - про підсумки роботи державних архівних установ області 2022 року та пріоритети на 2023 рік.

Архівісти області обговорили питання цілісності архівних споруд, збереженості документів як в архівах області так і в установах, організаціях та підприємствах області в умовах воєнного стану.

 

Наглядові провадження за кримінальними справами «Антирадянська діяльність та пропаганда»

Друк

Державний архів Миколаївської області прийняв на державне зберігання колекцію «Наглядові провадження за кримінальними справами «Антирадянська діяльність та пропаганда» загальною кількістю 667 справ за 1938-1972 роки.

Колекцію сформовано спеціалістами держархіву області під час проведення експертизи цінності та науково-технічного опрацювання документів Апеляційного суду Миколаївської області. Даному комплексу присвоєно номер фонду Р-6342. До колекції увійшли наглядові провадження за кримінальними справами, копії ухвал Миколаївського обласного суду по спеціальних справах та судів вищого рівня.

Протягом 2022 року укладено алфавітний покажчик до наглядових проваджень, який також включено до колекції.

 

Хранителі документів

Друк

У Державному архіві Миколаївської області зберігається майже півтора мільйона документів, фото-, аудіо- та відеоматеріалів. За час повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну у сховищах архіву в Миколаєві не втрачено жодного документа, архів ні на день не припиняв роботу. Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка Державного архіву Миколаївської області Наталія Колесник.

 

Відновлювальні роботи на веб-сервері держархіву

Друк

Тривають відновлювальні роботи на веб-сервері держархіву Миколаївської області. Унаслідок збройної агресії російської федерації будівля та обладнання архіву зазнали значних пошкоджень, вийшло з ладу серверне та мережеве обладнання, склалася критична ситуація зі збереженням та організацією доступу до інформаційних ресурсів.

Працівники архіву, волонтери ведуть роботи з відновлення втраченої на вебсайті інформації з резервних копій. Це стало можливим завдяки активної підтримки Museum Berlin-Karlshorst e.V. (координатор – Катерина Малигіна). На сьогодні вже поновлено розділ “Алфавітні покажчики (нові)” рубрики “Цифровий архів: скановані справи

Запрошуємо бажаючих скористатися нашими ресурсами!

 

До 170-річчя від дня народження Миколи Аркаса

Друк

7 січня 1853 року (26 грудня 1852 року за юліанським календарем) у Миколаєві народився Микола Миколайович Аркас - український культурно-освітній діяч, письменник, композитор та історик.

У державному архіві Миколаївської області зберігається особовий фонд „Аркас Микола Миколайович – український композитор, голова товариства Просвіта»” (ДАМО, Ф. 468).

У фонді є документи про життя, творчість та громадську діяльність Миколи Аркаса за 1891-1909, 1912 роки: рукопис книги «Історія України-Русі», рахунки й розписки М. М. Аркаса, особисте листування, зокрема, з Марком Кропивницьким стосовно опери «Катерина», композитором М. В. Лисенком про обговорення музикальної діяльності та творів, написаних українською мовою, редактором історичного журналу «Київська старина» В. Науменком з щодо написання книги «Історія України-Русі» українською мовою та іншими відомими особистостями.

За радянських часів документи фонду Миколи Аркаса перебували на таємному зберіганні, після розсекречення 1989 року – у вільному доступі.

З повним оглядом фонду можна ознайомитися на вебсайті державного архіву Миколаївської області https://mk.archives.gov.ua/m-ogliady-fondiv/336-ogliad-fondu-arkas.html

 

Привітання

Друк

Шановні колеги!

З нагоди Дня працівників архівних установ України вітаємо всіх причетних до нашої професії!
Зусиллями Вашими примножується документальна скарбниця рідної землі, зміцнюючи нерозривний зв'язок поколінь!
З вдячністю за дбайливе збереження архівних документів, поповнення фондів, кропітке вивчення історичних джерел, зичимо міцного здоров’я, щастя, наснаги, добра та успіхів у творчому пошуку.
Нехай злагода і достаток панують у ваших родинах, а віра у перемогу добра і миру – міцнішає!

Скарбниця доль людських і безлічі життів,
Ти - досвід мудрості минулого, архів!
У лабіринтах сховків таємничих
Чаклують з книгами твої скарбничі…
Тож щира дяка їм за працю безупинну,
За те, що душу бережуть архівну!

Колектив ДАМО

 

Зміни у режимі роботи

Друк

Шановні користувачі!

Унаслідок збройної агресії російської федерації будівля держархіву зазнала значних пошкоджень.
За підтримки обласної військової адміністрації з 23 листопада 2022 року розпочато відновлювальні роботи, у тому числі в архівосховищах.
Повідомляємо, що на час ремонтних робіт ми змушені тимчасово припинити приймання, оброблення та виконання запитів фізичних та юридичних осіб.
Сподіваємося, що найближчім часом ми повернемося до сталого режиму роботи архіву.

Про зміну ситуації інформуватимемо на нашому сайті та офіційних сторінках держархіву в соціальних мережах.

У разі направлення запиту у період з 23 листопада 2022 року, просимо продублювати його після оприлюднення оголошення про завершення відновлювальних робіт на адресу держархіву: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Телефон для довідок: (0512) 37-44-55, 37-00-65.

 

Виставка до Дня Соборності України

Друк

Державний архів Миколаївської області експонує виставку до Дня Соборності України з періодичних та книжкових видань
(Адреса м. Миколаїв, вул. Московська, 1)

Для перегляду представлені як публікації із місцевих газет так і книжкові видання про події 1919 р. Запрошуємо до перегляду!

Доступ до онлайн частини виставки за посиланням: Посилання

newssobor22

 


Сторінка 1 з 41

Анонси

Пошук

Посилання

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер