Засідання колегії державного архіву Миколаївської області

Друк

23 липня 2021 рокувідбулося засідання колегії державного архіву Миколаївської області, у ході якого розглянуто питання виконання планових показників у першому півріччі поточного року.

Проаналізовано найактуальніші питання організації роботи архівних установ області в умовах адміністративно-територіального поділу та реалізації реформи децентралізації влади.

Також, на колегії заслухано піврічні звіти у напрямі протидії та запобігання проявам корупції; роботи із зверненнями громадян; ведення військового обліку, бронювання та стан мобілізаційної роботи.

 

Нова виставка

Друк

30 червня у рубриці «Документальні виставки on-line» розміщено документальну онлайнову виставку «Лісове господарство на Миколаївщині».

 

Конституція України – 25: хронологія та архівна хроніка

Друк

До 25-ї річниці Конституції України презентуємо виставковий проєкт «Конституція України – 25: хронологія та архівна хроніка», підготовлений Укрдержархівом та державними архівами відповідно до наказу Державної архівної служби України від 25.05.2021 р. № 64 "Про участь у відзначенні 25-ї річниці Конституції України та 30-ї річниці незалежності України"

 

Участь у телепрограмі «Діалог»

Друк

21 травня начальник відділу інформації та використання документів Марина Мельник взяла участь у телепрограмі «Діалог» на телеканалі ТРК «Март» з розповіддю про події під час визволення м. Миколаїв від нацистських окупантів наприкінці березня 1944 року. Під час виступу продемонстровано архівні документи за темою.

 

Архіви Миколаївщини: різні епохи, одна місія!

Друк

2021 року державний архів Миколаївської області відзначає кілька ювілейних дат: 225 років із дня заснування першого архіву у Миколаєві, 100-річчя з дня створення Миколаївської губернської архівної секції, 80 років сучасної назви архіву…

Історія архівів Миколаївщини тісно пов’язана з історією міста Миколаєва як центра суднобудування на півдні Російської імперії й головного порту Чорноморського флоту, розвитком краю і починає свій відлік з кінця 18 століття. Перший архів з’явився у Миколаєві 1796 року при канцелярії Чорноморського департаменту, підпорядковувався Морському відомству і зберігав документи Управління Чорноморського флоту, суднобудівних верфей, портових контор Миколаєва, Херсона, Севастополя і Таганрога. 3 травня 1844 року за наказом головного командира Чорноморського флоту і портів адмірала М.П.Лазарева у Миколаєві був створений міський архів для установ міського самоврядування, військових підрозділів, розквартированих на території міста.

Детальніше...
 

До відома відвідувачів столу довідок держархіву області

Друк

З 17 травня 2021 рокудержавний архів Миколаївської області поновлює роботу столу довідок із дотриманням протиепідемічних вимог (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARC-CoV-2»).

Прийом громадян у столі довідок держархіву області здійснюється у корпусі № 2 за адресою: вул. Московська, 1, м. Миколаїв.

Графік роботи стола довідок:

вівторок, четвер: з 8-15 до 12-00 та з 12-45 до 16-45з урахуванням проведення технологічних перерв для санітарної оброки кожні дві години(з 12-00 до 12-45 – обідня перерва)

контактний телефон для консультацій: (+38 0512) 37-44-55

Нагадуємо, що подати запит можна безконтактно: поштовим переказом (листом) або електронною поштою на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Зразки запитів знаходяться і доступні для копіювання у рубриці «Консультативна сторінка «Доступ до архіву» на веб-сайті держархіву.

 

Анонси

Пошук

Посилання

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер