Перелік докум., в яких знаходяться списки ромів (циган*), які перебували на території населених пунктів Миколаївської обл. (в її нинішніх межах) під час тимчасової нацистської окупації обл. 1941-1944 рр.

Друк

1. Список циган, які перебували у секторі Доманівської жандармерії Голтської префектури: 479 осіб (без урахування членів родин).

Ф.р-2178, оп. 1, спр. 374, арк. 1-4.

2. Список циган, які перебували у секторі Кривоозерської жандармерії Голтської префектури: 342 особи (без урахування членів родин).

Ф.р-2178, оп. 1, спр. 374, арк.5-10зв.

3. Список циган, які перебували у секторі Врадіївської жандармерії Голтської префектури: 460 осіб (без урахування членів родин).

Ф.р-2178, оп. 1, спр. 374, арк. 12-18.

4. Список циган, які перебували у секторі Врадіївської жандармерії Голтської префектури: 163 особи (без урахування членів родин).

Ф.р-2178, оп. 1, спр. 374, арк. 19-22.

5. Список циган, які перебували у секторі Доброжанівської жандармерії Голтської префектури: 31 особа (без урахування членів родин).

Ф.р-2178, оп. 1, спр. 374, арк. 23-24.

6. Список циган, які перебували у секторі Іванівської жандармерії Голтської префектури: 31 особа (без урахування членів родин).

Ф.р-2178, оп. 1, спр. 374, арк. 25-25зв.

7. Список циган, які перебували у секторі Новопавлівської жандармерії Голтської префектури: 48 осіб (без урахування членів родин).

Ф.р-2178, оп. 1, спр. 374, арк. 26-27.

8. Список циган, які перебували у секторі Новопавлівської жандармерії Голтської префектури: 18 осіб (без урахування членів родин).

Ф.р-2178, оп. 1, спр. 374, арк. 28.

9. Список циган, які перебували у секторі Кривоозерської жандармерії Голтської префектури: 342 особи (без урахування членів родин).

Ф.р-2178, оп. 1, спр. 374, арк. 74-79, 91-94.

10. Список циган, які перебували у секторі Доманівської жандармерії Голтської префектури: 191 особа (без урахування членів родин).

Ф.р-2178, оп. 1, спр. 374, арк. 80-83.

11. Список циган, які перебували у секторі Врадіївської жандармерії Голтської префектури: 158 осіб (без урахування членів родин).

Ф.р-2178, оп. 1, спр. 374, арк. 84-86.

До 215-річчя з часу заснування смт Доманівка Доманівського району Миколаївської області

Друк

2017 року виповнюється 215 років з часу заснування селища міського типу Доманівка Доманівського району Миколаївської області. У державному архіві Миколаївської області зберігаються документи з історії цього населеного пункту.

З історії православ'я на Миколаївщині

On-Line виставки:

«З історії православних храмів на Миколаївщині (дореволюційний період)»;

«Діяльність Миколаївського відділення товариства піклування про бідних армійського та флотського духівництва»;

«З історії Очаківського воєнного собору»;

«Репресовані священики та церковнослужителі Миколаївщини»;

«З історії Адміралтейського собору»

«З історії православ’я на Миколаївщині (радянський період)»

Публікації:

«Проведення антицерковної кампанії на Миколаївщині наприкінці 50-х - у першій половині 60-х років ХХ ст.»;

«Протоієрей Гавриїл Судковський».

«З історії Очаківського воєнного собору».

Радіопередача «Протоієрей Свято-Миколаївського воєнного собору Гавриїл Судковський у документах ДАМО».

Телепередачі про історію Очаківського Свято-Миколаївського собору та протоієрея Гавриїла Судковського.

До 220-річчя з часу заснування с. Дмитрівка Березанського району Миколаївської області

Друк

2015 року виповнюється 220 років з часу заснування с. Дмитрівка Березанського району Миколаївської області. У Державному архіві Миколаївської області зберігаються документи, які розповідають про історію цього села.

Село Дмитрівка до 1917 року входило до складу Одеського повіту Херсонської губернії. У 1920-1922 роках перебувало складі Нечаянської волості Одеського повіту Одеської губернії, у 1923-1930 роках – Тилігуло-Березанського району Одеського округу, з 1932 року – Одеської, з 1937 року – Миколаївської області.

У документах Миколаївської обласної редакційної колегії тому «Історія міст і сіл Української РСР. Миколаївська область» є нарис з історії  с. Дмитрівка Березанського району, яке було засновано 1795 року (ф. Р-2878,  оп. 2, спр. 75, арк. 3-4).

Миколаївщина під час Другої світової війни

Друк

Ця рубрика присвячена Миколаївщині під час Другої світової війні. Тут зібрані корисні посилання на сторінки сайту, пов’язані з цією тематикою. Це статті, виставки, матеріали державного архіву області та таке інше.

Статті розділу "Публiкацii на сайтi":

1. "До 105-річчя від дня народження В.С. Моргуненка, керівника підпільної комсомольської організації “Партизанська іскра”, що діяла в роки Великої Вітчизняної війни у с. Кримка Первомайського району"
  2. "Десант безстрашних"
  3. "К 100-летию со дня рождения В.А.Лягина"
  4. "Насильницьке вивезення мирного населення Миколаївщини на примусові роботи під час Великої Вітчизняної війни"
  5. "Наш край в годы Великой Отечественной войны"
  6. "До 85-річчя від дня народження В.Хоменка, учасника розвідувально-диверсійної групи “Миколаївський центр""
  7. "До 85-річчя з дня народження О.Кобера, учасника розвідувально-диверсійної групи «Миколаївський центр» "
  8. "Ушанування та увічнення пам’яті героїв Другої світової війни на Миколаївщині"

Матеріали розділу "Документальнi виставки on-line"

1. "У трагічному сорок першому (До 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни)"
  2. "До 65-річчя звільнення Миколаївщини від нацистської окупації"
  3. "З історії діяльності партизанських загонів та підпільних організацій, які діяли на території Миколаївщини у 1941-1944 рр."
  4. "Трагедія Голокосту"
  5. "Насильницьке вивезення мирного населення Миколаївщини на примусові роботи під час Великої Вітчизняної війни"
  6. "До 70-ї річниці створення підпільної комсомольсько-молодіжної організації “Партизанська іскра” у с. Кримка Первомайського району"
  7. "До 70-річчя з часу створення розвідувально-диверсійної групи «Миколаївський центр»"
  8. "Героям десанту К.Ф.Ольшанського присвячується..."
  9. "Ушанування та увічнення пам’яті героїв Другої світової війни на Миколаївщині"

В розділі "Науково-довiдковий апарат" Ви знайдете "Реєстр фондів періоду нацистської окупації Миколаївської області (1941-1944 р.р.)".

Сторінка 1 з 3

Посилання