Українські сліди на пйотрковській землі. Документи зі збірки Державного архіву у Пйотркові Трибунальському

Друк

11 грудня 2018 р. у держархіві Миколаївської області відбулася урочиста презентація виставки «Українські сліди на пйотрковській землі. Документи зі збірки Державного архіву у Пйотркові Трибунальському», підготовленої Державним архівом у Пйотркові Трибунальському (Республіка Польща) за сприяння Генеральної Дирекції державних архівів Республіки Польща, консульських представництв Республіки Польща в Україні та фонду «Недалеко» (Республіка Польща, Україна).

 

Документи, представлені на виставці, відображають долю українських вояків, котрі брали участь у Першій світовій війні та боротьбі за незалежність України у період Української революції 1917-1921 рр., мігрантів і біженців, які осідали у гмінах Пйотрковського повіту, мешканців таборів інтернованих, у т.ч. табору № 11 у Пйотркові Трибунальському, що функціонував від кінця грудня 1920 р. до ліквідації у листопаді 1921 р. У різний час у таборі перебувало від 370 до 540 інтернованих українських вояків. Матеріали виставки відображають побут українських вояків у таборі, проблеми з санітарією, захворюваннями, лікуванням, харчуванням, працевлаштуванням тощо. Серед документів іменні списки, світлини, військові посвідчення українських вояків, листи тощо.

 

Для презентації виставки до Миколаєва прибули директор Державного архіву в Пйотркові Трибунальському Томаш Матушак (Tomasz Matuszak), спеціалісти архіву: Мачей Хубка (Maciej Roman Hubka) і Міхал Ордак (Michal Ordak).  У презентації взяли участь Народний депутат України Тарас Кремінь, Народний депутат України Іван Савка, голова Миколаївської Ради національних товариств Лоліта Каймаразова, голова Миколаївського обласного товариства поляків Єлизавета Селянська, голова Миколаївської краєвої організації Народний рух України Юрій Діденко, голова Миколаївського обласного відділення Українського товариства «Просвіта» Ігор Марцинковський, директор Науково-дослідного інституту «Полоністики» Чорноморського національного університету імені Петра Могили Ольга Морозова, представники миколаївських патріотичних і громадських організацій, вищих навчальних і середніх закладів, журналісти, громадськість. Перед присутніми з концертними номерами виступили молоді митці міста Миколаєва.

Виставки налічує 20 ілюстрованих архівними матеріалами стендів й експонуватиметься в держархіві Миколаївської області упродовж грудня 2018 р. – лютого 2019 р.

 

Анонси

Пошук

Посилання

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер