ДО ВІДОМА КОРИСТУВАЧІВ ДОКУМЕНТІВ У ЧИТАЛЬНІХ ЗАЛАХ ДЕРЖАРХІВУ

Друк

Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 26 жовтня 2021 року встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Миколаївської області.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARC-CoV-2» користувачі допускатимуться до роботи у читальних залах архіву за умови наявності документу, який підтверджує:
- негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції;
- або експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведено не більш як за 72 години до дня роботи у читальному залі;
- або отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
Читальні зали здійснюють прийом користувачів у корпусі № 1 (вул. Театральна, буд. 43, телефон (0512) 64-77-02) та корпус № 2 (вул. Московська, буд. 1, телефон (0512) 76-65-66) Із врахуванням проведення технологічних перерв для санітарної обробки кожні дві години.
Запис до читального залу користувачів, видавання архівних документів здійснюється через приймання замовлень телекомунікаційними та електронними каналами зв’язку, у т.ч.
- подання заяви користувача (додаток 3 Порядку користування документами Національного архівного фонду України) поштовим переказом або електронною поштою на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ;
- оформлення он-лайн замовлення на видавання справ до читальної зали та його подання електронною поштою на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ;
- безконтактний попередній запис на відвідування читального залу архіву у визначений час (зміну) телефонами, наведеними вище.

 

До державного архіву Миколаївської області завітавголова Миколаївської обласної єврейської громади Михайло Гольденберг

Друк

21 жовтня 2021 року голова Миколаївської обласної єврейської громади Михайло Гольденберг завітав до державного архіву Миколаївської області та вручив друковані матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції "Історичні мідраші Північного Причорномор'я", багаторічним учасником якої є держархів області.
До другого тому матеріалів конференції у розділ «Історія розвитку єврейських громад південної України» увійшли публікації спеціалістів відділу інформації та використання документів держархіву області: начальника відділу Марини Мельник «Вилучення цінностей у єврейських синагогах та молитовних будинках Миколаївщини 1922 року», заступника начальника відділу Ганни Іванової «Вчителі Миколаївського двокласного початкового єврейського училища», головного спеціаліста Ірини Крикалової «Єврейські школи на території Миколаївського округу у 20-х роках ХХ ст.».
Під час зустрічі Михайло Гольденберг вручив в.о. директора держархіву Наталії Колесник відзнаку Асамблеї Штату Нью Йорк за значний внесок у вшанування пам’яті жертв нацизму, приурочену до 80-ї річниці трагедії Бабиного Яру.
Державний архів Миколаївської області дякує голові Миколаївської обласної єврейської громади Михайлу Гольденбергу за багаторічну співпрацю.
З матеріалами можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/4RDix27

 

Телесюжет про стан оцифрування документів

Друк

1 вересня 2021 на телеканалі «UA: Суспільне. Миколаїв» вийшов телесюжет про стан оцифрування документів Національного архівного фонду та науково-довідкового апарату до них у державному архіві Миколаївської області, у т.ч. за міжнародними проєктами.

 

 

Зі святом! З днем Незалежності, Україно!

Друк

Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є – дорога, явори,
усе моє, все зветься – Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори…

(Ліна Костенко)

Цими днями ми відзначаємо ювілейні 30 років незалежності України. Безумовно, ці роки незалежності стали випробовуванням для всіх нас – випробовуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність, нарешті – на здоровий глузд. І не може бути сумніву в тому, що працелюбний народ України в змозі поліпшити життя у своїй власній державі. Тій державі, що вистраждана поколіннями українців, за яку віддано скільки життів і крові, крові наших предків.
Впевнені у безхмарному завтрашньому дні України. Цей день іде!
Українці! Бажаємо нам, щоб життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України!
Бадьорості духу, добробуту і щастя кожній українській родині!

 

30 років Незалежності України

Друк

30 років Незалежності України
Ти у мене єдина!

До 30-ї річниці Незалежності України у державному архіві Миколаївської області (вул. Московська, 1) демонструються періодичні друковані видання періоду становлення Незалежності нашої країни.
Для перегляду пропонуються газети обласного та місцевих рівнів періоду 1990-1996 років.
Представлені книжкові видання про розвиток української державності та боротьбу українського народу за незалежність власної країни.

 

Нова виставка

Друк

18 серпня у рубриці «Документальні виставки on-line» розміщено документальну онлайнову виставку «Медично-лікувальна справа на Миколаївщині у 1920-1923 рр.»

 

Нова виставка

Друк

30 червня у рубриці «Документальні виставки on-line» розміщено документальну онлайнову виставку «Лісове господарство на Миколаївщині».

 

Конституція України – 25: хронологія та архівна хроніка

Друк

До 25-ї річниці Конституції України презентуємо виставковий проєкт «Конституція України – 25: хронологія та архівна хроніка», підготовлений Укрдержархівом та державними архівами відповідно до наказу Державної архівної служби України від 25.05.2021 р. № 64 "Про участь у відзначенні 25-ї річниці Конституції України та 30-ї річниці незалежності України"

 

Участь у телепрограмі «Діалог»

Друк

21 травня начальник відділу інформації та використання документів Марина Мельник взяла участь у телепрограмі «Діалог» на телеканалі ТРК «Март» з розповіддю про події під час визволення м. Миколаїв від нацистських окупантів наприкінці березня 1944 року. Під час виступу продемонстровано архівні документи за темою.

 


Сторінка 1 з 38

Анонси

Пошук

Посилання

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер